Prawo i koszty zwrotu

Prawo do odstąpienia od umowy – prawo do zwrotu

Konsumenci mają prawo odstąpić od umowy (zwrócić zakupiony w naszym sklepie towar) w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Okres na odstąpienie od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w fizyczne posiadanie towarów (lub w przypadku kilku sztuk – ostatniego z towarów), lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w fizyczne posiadanie towarów.
Aby skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy muszą Państwo poinformować nas

Export-Import Art. Przemysłowe (właściciel sklepu internetowego DywanyDoPrzedszkola.pl)
41-800 Zabrze
Jana III Sobieskiego 5B
502 182 184

o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (np. pismo wysłane pocztą lub mailem na podany adres mailowy lub formularzem zwrotu dołączonym do zwracanej paczki w odpowiednim terminie).

Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy dostępnego do pobrania na naszej stornie (możemy go również przesłać mailem), jednak nie jest to obowiązkowe.
Aby zachować termin odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa do odstąpienia od umowy przez upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy standardowy sposób dostarczenia oferowany przez nas), bez zbędnej zwłoki, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa do odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w początkowej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.
Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania towarów lub do czasu dostarczenia nam dowodu ich odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi najwcześniej.

Zwracane towary proszę odesłać nam odpowiednio zabezpieczone oraz zapakowane w podobny sposób do otrzymanego na adres:

Export-Import Art. Przemysłowe (z dopiskiem Hurtownia Dywanów)
41-800 Zabrze
Jana III Sobieskiego 5B
502 182 184

bez zbędnej zwłoki, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o swoim odstąpieniu od zawartej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo towary przed upływem terminu 14 dni. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie Towaru na adres Sprzedawcy przed upływem tego terminu.

Konsument odpowiada materialnie za zmniejszenie wartości towarów wynikające z obchodzenia się z nimi w sposób inny niż jest to konieczne do oceny ich właściwości, cech i funkcjonalności.

Koszt zwrotu towarów

Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu towarów.

Koszt zwrotu produktów zakupionych w naszym sklepie jest wyższy niż standardowy. W zależności od gabarytów oraz wybranego przez Państwa przewoźnika - wysokość  tych kosztów szacowana jest na kwotę:

od około 40 zł dla dywanów o rozmiarach mniejszych niż 2,4x3,3 m.

Dywany w rozmiarze większym niż 2,40x3,30 m posiadają wysokie koszty zwrotu i ze względu na swój gabaryt mogę nie być obsługiwane przez firmy kurierskie. 

Dywany "ponad-gabarytowe", czyli takie, których waga lub wymiar wyklucza możliwość wysłania za pomocą poczty lub firmy kurierskiej - możemy od Państwa odebrać własnym transportem w cenie 1zł/1km (odległość liczona w dwie strony). Dotyczy to głównie dywanów 3x4m, 3x5m, 4x5m, 4x6m lub o wadze powyżej 50 kg.

Podane ceny dotyczą również przypadku - gdy Klient niebędący konsumentem chciałby dostarczyć dywan do naszej firmy w ramach naprawy (np. naprawy obszycia) 

Przykładowe ceny przesyłek kurierskich znajdziesz na stronach wybranych przez ciebie przewoźników.

 

 

Wyłączenie prawa odstąpienia od umowy


Nie podlegają zwrotowi ani wymianie produkty o cechach zindywidualizowanych, w szczególności chodniki cięte z metra i dywany przerabiane na życzenie Klienta oraz produkty zaimpregnowane lub wyprodukowane na indywidualne zamówienie. Klient niebędący konsumentem jest wyłączony z prawa zwrotu.

 


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl